Wednesday, October 6, 2010

Mari Kalkuni uued laulud kõlavad Armeeniast Soomeni

 
Pärast Mari Kalkuni uue plaadi esitluskontserte Eestis jõudis "Vihmakõnõ" otsaga Armeeniasse: 27. septembril toimus kontsert Jerevani kesklinna kohvik-klubis "Klubi".
Mari: "Armeeniasse sattusime tänu sõpradele Svetale ja Vahramile, kellelt olime saanud pulmakutse. Nemad korraldasid ka kontserdi. Klubi ise tundus olevat üks Jerevani kultuurielu rahvusvahelise tuiksooni ja loomeinimeste kohtumispaiku. Muhe paik, kus publik oli soe ja temperamentne: "Vilu öö" üminat üürati kaasa ja lõõtsaloos osaleti käepärastel rütmipillidel - veiniklaasidel, kohvitassidel, lusikatel, krõbisevatel paberitel. Kontserdil tegid kaasa kaks kohalikku muusikut - Mary Dolmazyan vioolal ja Vahram Muradyan kellamängu, üminate ja taustahelidega. Sain enda jaoks kinnitust, et on võimalik laulda omi laule omas keeles võõramaisele publikule ja keelebarjäär ei ole mingis mõttes üldse oluline, kui laulude sisu lühidalt enne kirjeldada. Oli omalaadne kogemus laulda lugusid udust, vihmast ja ööst Armeenia suvesoojas õhtus."
Täna sõidab Mari üle lahe Soome, kus toimub kokku kolm kontserti: 6. oktoobril Helsingis klubis Belly koos Pastacaga, 7.10. soolokontsert Tampere Vanas Raamatukogus XX Eesti päevade raames ja 8.10 Sydänklubis samuti koos Pastacaga. Helsingi kontserdil teeb kaasa viiuldaja Kukka Lehto.
Õunaviksi Flickri konto täieneb jõudumööda ka esitluskontsertide pildigaleriidega. Hetkel üleval Eesti kontsertide fotod, tulemas ka pildikesi Jerevanist. Ülal fotol Mari Jerevanis bussi otsimas (buss asub selja taga, foto autoriks Taavi Tatsi).

No comments:

Post a Comment