Monday, June 11, 2012

Ilmub virr-varri ähvardus

Õunaviks annab välja vabalt allalaaditava albumi harukordse Martiinide liigi ainukese isendi helisalvestistega.
"Martiini on selgeks saanud unustatud masinate salvestamise ning aegajalt leitakse neid salvestisi tema pesapaikadest, kuigi seesugused leiud on harvemad kui eelajalooliste loomade jäljed devoni liivakivis."
Kiwa
"Martiini muusika on justkui lühifilmid, mille tegelasena sa võid ühel ööl ärgata, sest pilt on sinu peas ja alati on võimalus, et seal kusagil kaadri taga hiilib ringi ka teekannuga hiidmutt."
Villem Valme
Kuuldused kõrvalistel orbiitidel tegutseva Tartu kunstniku Martiini olemasolust kandusid meie kõrvu juba 90ndate alguses, kuid tema heliloominguga lähemaks tutvumiseks tuli oodata 20 aastat vee peal.
Kiwa: "Ta on üks esimesi ja väheseid kaasaegseid kunstnikke Eestis, kes on järjekindlalt heli kui materjaliga ja low-tech esteetikaga eksperimenteerinud. Kui me Martiiniga aastal 2000 Metabor'i helikunstiplatvormi hakkasime looma, oli ta sellega juba ammu tegelenud, samaaegselt mina, p0rt ja Andres Lõo Tallinnas. Varasemast ajast ainult Kaarel Kurismaa."
Aastal 2011 oli Õunaviksil koostamisel kogumik Toatuur 2, mille jaoks palusime ka Martiinil oma demo teele panna. Pärast ootamatu audiolaviini läbikuulamist oli selge, et need salvestised vajavad omaette aegruumi ning privaatseid lähenemiskatseid (ehkki ühe loo pressisime sabotaaži mõttes ka kogumikule). Nii sündis "virr-varri ähvardus", mis sisaldab seitset instrumentaalset lugu ja ühe telefonikõne pealtkuulamise võimalust.
Plaadi koos kujundusega saad alla laadida aadressil ounaviks.ee/ov13.htm. Samast leiad ka värske väljaande Mahlapress, kust saad lugeda kaht Kiwa võimatut, ent õnnestunud katset kirjeldada Martiinit ja tema plaadi tekkelugu, samuti Martiini enda selgitusi lugude tekkimise kohta.
Laskem virr-varril end ähvardada.

No comments:

Post a Comment