Wednesday, June 5, 2013

Mari Kalkun & Runorun kontsertkavaga "Tii ilo" HobuveskisSel reedel ja laupäeval (7. ja 8.06) astub Mari Kalkun Tallinnas Hobuveskis üles oma uue rahvusvahelise ansambliga Runorun. Kontsertkava nimeks on "Tii ilo", millel oma saamislugu. Mari: "Õppisin "Tii ilo" laulu Kagolt, kes omakorda õppis selle Urmas Kallalt, kes omakorda õppis selle Jakob Hurdalt, täpsemalt ühest raamatust. Nii et see laul ise on ka minuni juba läbi tubli suust suhu rändamise jõudnud."
Tegemist on Mari Kalkuni ja Runoruni esimese täispika kontserdiga Eestis, varem on bänd üles astunud Tallinn Music Weekil (kust pärineb ka "Kiigelaulu" salvestus) ning olnud muusikaliseks kingituseks kaasas Eesti presidendi hiljutisel riigivisiidil Leetu.
"Esitamisele tulevad laulud on minus ja minuga viimase kahe aasta jooksul küpsenud, paljud neist on valminud teel olles trajektooril Helsingi-Tallinn-Võrumaa. Need on kokku kogutud ja armsaks saanud rahvalaulud, oma loodud laulud ja improvisatsioonid.” Kontsertkava on ühtlasi ka Mari Kalkuni pärimusmuusikaõpingute magistrikontsert.
Runoruni kuuluvad lisaks Mari Kalkunile võistumängimisel Soome parimaks kandlemängijaks tunnistatud Maija Kauhanen, suure maailmamuusika kogemusega eksperimentaalne ja osav kontrabassist Nathan Riki Thomson ja tundlik rütmide võlur Tatu Viitala.
Kontserdid algavad 19.00, pileteid saab Piletilevist ja kohapeal.

No comments:

Post a Comment