Thursday, November 25, 2010

Mari Kalkun marsruudil Hispaania-Eesti-Šotimaa

Mari Kalkuni öine raport oma järjekordsete tuuride vahel: "Selja taga on gastroll lavastusega "Pidulik lugu" Granada linnas teatrifestivalil Hispaanias. "Pidulik lugu" on Kadri Karu lavastus, mis esietendus 2009 Pärimusmuusika Aidas ja põhineb kahel eesti muinasjutul. Minu roll on seal muusika tegemine, kuid muusikud on samuti etenduse osa nagu näitlejad ja tantsijadki, kes kaasa teevad. Etendus võeti vastu väga soojalt, hoolimata keelebarjääridest saime seal suheldud nii laval kui tapas-baaris.
25.-30. november oleme taas tuuritamas Šoti- ja Inglismaal naistrioga koosseisus Kristiina Ehin, Anna Hints ja mina, saatjaks Kristiina luule tõlkija Ilmar Lehtpere. Meil on kaks esinemist Glasgow's: üks Kristiina raamatuesitlusel ja kohtumisel lugejatega, kus rõhk on luulel ja meie Annaga aitame muusikalist meeleolu luua. 27. novembril kell 1 päeval on meil Annaga kontsert Glasgow Soans Grand Ballroom'is, kus esitame peamiselt regilauludest ja mõnest minu loost koosneva kava Kristiina luuletoel päälkirjaga "Estonian songs and sounds".
28. novembri õhtusel esinemisel Hebdon Bridge'i linnakeses, mis on tuntud oma ühtehoidva kogukonna poolest, ühineb meiega ka muusik Silver Sepp, kes just lõpetanud kontserdid ansambliga Ro:toro Inglismaa saarel. Meie ülesastumine toimub seal rahvusvahelise luulepäeva raames.
Selline unise pääga kirjutatud tekst, juba 4 tunni pärast oleme Riia poole teel..."
Fotol: Kristiina, Mari ja Anna oma eelmisel Ledbury reisil, võimalikult tõsised.

No comments:

Post a Comment