Saturday, April 20, 2013

Iduvigiku laulud lindudelt

Sügisel 2012 ilmus Iduvigikul CDR formaadis debüütalbum "Laulud lindudelt", mis mh. jõudis FatCat Recordsi eestvedaja Dave Howelli 2012 top 10 albumi hulka. Kuna plaate tehti vaid üheksa tükki, andis Õunaviks sellest täna (20.04.2013) välja valitud lauludega digiversiooni.

"Just wanted to tell you I've been listening to that Iduvigik CDR a lot. It's really beautiful stuff. I love her voice and I love the spartan beauty / honesty of the recordings. Lovely stuff!"
Dave Howell, kirjast Lauri Sommerile

Laulud on valminud ajavahemikus 2005-2012 ja kaks neist on ilmunud ka "Toatuuri" kogumikel ("Unenäoaeg" 2006 ja "Oma laul" 2011). Kui füüsilisel kettal oli laule 23, siis digiversiooni jaoks sai tehtud lühem, 11-looline versioon, valiku tegemisel olid Õunaviksile ja Iduvigikule abiks Tiit Kusnets ja Ramo Teder ehk Pastacas.
Iduvigik kirjutab plaadi juurde nii: "Kunagi käisin pidevamalt ühe Lõuna-Eesti soo peal. Seal hulkudes laulsin, teinekord peaaegu terve tee, ja kui enam ei tulnud, siis oli mingi isemoodi selgus käes. Siis sellega sai jälle mõne kuu elada. Praegu laulan põhiliselt lapsele – see on meil igapäevane suhtluskeel. Aga need laulud (keel ja meloodia) on nii siseringi värk, et neid ei kipu kellegi teise kuuldes esitama. Need lood, mis “Laulud lindudelt" plaadile said, on siis ajast, mis jääb soo peal laulmiste ja lapsele laulmiste vahele. PS: Neid lugusid ei oleks väga suure tõenäosusega olemas, kui ma ei oleks kokku saanud Kagoga."
Plaadi koos kujundusega saad alla laadida aadressil ounaviks.ee/ov15.htm. Õunaviksi Soundcloudi lehel soundcloud.com/ounaviks on ka eraldi avaldatud plaadi singlina väljatoodud lugu "Sõida minu juurde".

No comments:

Post a Comment