Tuesday, March 18, 2014

Pastacas: "Itaalias võin rahus niitusid ja tuulesid laksida!"

Foto: Taavi Arus .
Pastacas (kunstnikuna Ramo Teder) alustab 22. märtsil kontserttuuri Itaalias, kus ta annab 15 linnas iga päev ühe kontserdi, alustades alt Sitsiiliast ja lõpetades Veneetsia lähistel. Ühtlasi toimub osades klubides, kus Ramo esineb, ka tema joonistuste ühe-õhtu-näitus. Kuna sellist maratontuuri tõenäoliselt liiga tihti ei juhtu, siis Villem küsis ja Ramo vastas.

Kuidas see nüüd niimoodi juhtus, et järsku Itaaliasse tuurile?
"Eneselegi väga üllatav see oli… see orgunnija (Lena Sme Itaalia agentuurist Rocketta Booking) nägi minu esinemist kolm aastat tagasi ühel Läti festivalil (Zemlika – guugeldamistoimetus) ja rääkis pärast paar sõna juttu ja ma arvasin, et lihtsalt keegi festivalikülastaja… aga nüüd suvel võttis ühendust, et kas Itaaliasse tuurile tuled!?"
Mis sind seal üldse ees ootab?
"Tundub, et tuleb siuke higine magamiskoti-tuur, kus küll peale saundtšekkide, esinemiste ja ühest kohast teise sõitmise lisaks midagi muud teha ega näha ei jõuagi... kõigepealt lendan Roomast kahe vahepeatusega Sitsiiliasse ja esimesed kolm esinemist seal. Vägev! Ja siis niiviisi iga päev Itaalia alt ülespoole ja 15 päeva hiljem lõpetan kusagil Veneetsia lähedal."
Kas nii tiheda graafiku ja uue publiku jaoks valmistud kuidagi teisiti ette ka?
"Mul on olnud Eestis ja Soomes see probleem, et publik, kes mu esinemisi juba on näinud, on jube tüdind, et ikka see "niiiiiduuuud merepooolsed" ja "siiiru tooolee, siiru tool" ja  "tuuul tõustes särades" jne, siis seal võin rahus just niitusid ja tuulesid laksida, keegi neid kuulnud ei ole!"
Mida ootad, loodad, pelgad?
"Ootan, et saaks lihtsalt inimestega juttu ajada ja erinevaid kohtasid näha ja erinevaid situatsioone... ja tegelt ma tunnen, et iga muusik peaks pikemaid tuure tegema, mul seni kõik sellised kolme esinemisega olnud – see ju rohkem siuke puhkelaager!:)
Pelgamisi on mitmeid, et kuda ma või me (orgunnija on mingi aja minuga kaasas, aga mingi aja liigun siis üksi) seal ikka ühest kohast teise jõuame ja et kui äkki miskit katki läheb… juba see, et pillikohver lendude ja ümberistumistega tervelt kohale saada ja mu selline lo-fi tehnika pidevalt vusserdab kaa igast otsast ja ma ise suht tehnikakauge… teine pelg, et äkki ma ise ei pea vastu, et saan ühel hetkel miski südamerabanduse näiteks… vana kaa juba ju!:)"
Veetsid just ka perega aega Itaalias. Mis värk selle Itaaliaga nüüd on siis?
"See oli super juhus jah, et kaks nii lähestikku Itaali reisi, Piial oli kogu veebruariks Grassinas (Firenze lähedal) kunstiresidentuuri koht ja me siis läksime lastega siit nädal hiljem järgi ja olime koos seal 2 nädalat. Itaalia väga meeldib… eelmine kord, kui seal olin, tundus, et muidu mõnus, aga seal ainult liiga snoobid ja uutes riietes jne inimesed, et üldse ei näe miskeid karvaseid ja hipisid ja mis iganes erinevama suhtumisega tüüpe… aga nüüd seal olles kohtasime ikka neid kaa. Ja sellisel aastaajal seal kliima ja loodus ja lõhnad ja söögid ja tänavad ja vanalinnad ja külad ja see kõik väga meeldib! Ilmselt seal ongi talvel mõnusam, suuremates linnades pole nii palju turiste ja väiksemad külad on täitsa turistitühjad. Mulle ikka keskaegsed linnad väga meeldivad!"
Tuult klahvidesse ja maga ka siis ikka vahepeal!
"Aitüma!"

Veidi pärast Itaalia tuuri on võimalik teda näha-kuulda esinemas ka Eestis: 16. aprillil Tallinnas kohvikus Must Puudel ja 17. aprillil Rakveres Teatrikohvikus.

Tuurikava:
22.03: “Muddy Waters”, New Planet Underground, San Cataldo
23.03: La Chiave, Catania
24.03: GRU, Giarre
25.03: Al Kenis, Enna
26.03: Caffè Letterario Al Bar, Reggio C.
27.03: Paddy's Irish Pub, Catanzaro
28.03: Mediateca Marte, Cava dei Tirreni
29.03: Bar Pino, Campagna
30.03: Godot Art Bistrot, Avellino
31.03: Napoli (koht täpsustub)
01.04: Fanfulla, Roma
02.04: La Salumeria Del Rock, Arceto
03.04: “In Modo Acustico”, Bar Modo Info Shop, Bologna
04.04: Circolo Libero Pensiero, Lecco
05.04: Re Di Denari, Portogruaro

No comments:

Post a Comment