Thursday, October 9, 2014

cirkl maandub muusikamaastikule

16. oktoobril ilmub Õunaviksilt sooloalbum uuelt Eesti artistilt cirkl. Debüütplaat kannab nime “Fables of a Faraway Land” ja see ilmub nii vinüüli kui CD kujul.
cirkl on hetkel Göteborgis tudeeriv Liis Ring, kes muusikuna teinud kaasa mitmetes Eesti bändides (Animal Drama, Mirabilia, Talamak jt). Oma esimeste lugudega paotas ta kapiust möödunud aasta novembris. Tegemist oli amüsantselt värske indiepopibriisiga Eesti muusikamaastikul ja nii ei läinud aastatki kui Õunaviksil valmis täispikk album, mis koondab cirkli kahe aasta loomingu paremikku.
Tema muusikas on nii õrna poeesiat kui elulist draamat, “lood on sündinud vajadusest iseendas ja ümbritsevas toimuvat peegeldada,” ütleb ta. Plaat on salvestatud väga erinevates paikades ja meeleoludes ning on ka žanriliselt kirju – seal on nii indiepoppi kui RnB’d, estraadi ja klassikatki.
Plaadikujunduste ja illustratsioonide autoriks on Eiko Ojala, kel valmis plaadi esikaane motiiviga ka iseseisev kunstiteos. Signeeritud A1 mõõdus artprinte tuleb müügile 19 eksemplari ja neid saab tellida koos plaadiga.
"Fables of a Faraway Land" esitluskontserdid toimuvad 16. oktoobril Tallinnas Schilling Kontserdil F-Hoone mustas saalis, kus väliskülalisena astub üles Sean Nicholas Savage (CA), ning 17. oktoobril Tartu Uues Teatris, kus esitleme ka suvel ilmunud remikside LPd “Yaki-Läki Versions” ja kontserdi annavad ka Pastacas ja Galaktlan. cirkl astub laividel üles koos Karl Pettiga, kes tegi kevadel ära suure töö ka plaadi lugude miksijana.
Plaat tuleb müügile väiksemates ja suuremates muusika- ja raamatukauplustes (BiiT, Lasering, Rahva Raamat, Apollo), samuti saab ta olema ostetav ja striimitav kõigis populaarsemates digikanalites. Esitlustel on nii LP kui CD müügil soodsama hinnaga.
Koos plaadiga ilmub ka Õunaviksi leht Mahlapress, kust saab lugeda intervjuud cirkli ehk Liis Ringiga. cirkli Soundcloudis saab kuulata valikut plaadi lugudest, singliloost “Fool’s Gold” on valminud ka video:

No comments:

Post a Comment