Monday, November 2, 2015

Liis Ring ja Argo Vals, 2 nädalat ja 8 riiki

Argo Vals ja Liis Ring (ehk cirkl sooloartistina) alustavad 5. novembril Euroopa kontserdituuri. Kahe nädala jooksul annavad nad kokku kümme kontserti kaheksas riigis.
Kui Argo jaoks on tegemist teise pikema kontserdituuriga pärast 2014. aasta Venemaa ringreisi, siis Liis astub oma soolokavaga väljaspool Eestit üles esimest korda. Kontserte antakse Lätis, Poolas, Saksamaal, Austrias, Ungaris, Serbias, Montenegros ja Albaanias.
Ajendi koos tuurile minna andis kahe muusiku vaheline kauaaegne sõprus. Argo: "Polnud vajadust pikalt kaaluda, keda tuurile kaasa kutsuda. Austan Liisi loomingut, olen temaga mänginud erinevates bändides nüüdseks seitse aastat ja koos läbi elanud mitmeid võtmehetki. Tunneme ka teineteise veidrusi hästi – selle teadmisega on alati hea pikemale reisile sõita."

Küsisime ka Liisilt mõne küsimuse:
Kontserdikava on päris tihe, enamvähem iga päev uues linnas. Kuidas see tuuritamine välja näeb, soundchecki aega üldse jääb?
"On tihe, ausalt öeldes pole veel üldse aimu saanudki, kas peale kontserdi andmise ka mingit aega väljaspool autot jääb osades linnades... samas saab näiteks Serbias, Montenegros ja Albaanias ära käia – pole kunagi Balkanile sattunud ja olen ikka väga põnevil. Võiks ju loota, et jõuab soundcheckida, kui just muid ahvatlusi liiga palju ette ei tule. Head kohalikku sööki peab ju ka jõudma maitsta ja kasvõi korra linna tänavatel turistina saama kõndida!"
Mis laive oodata on, kava on kindlalt paigas või on improviseerimisruumi ka?
"Mina ei tee seekord ilmselt üldse enne setliste valmis – olen alati unistanud sellest, et lugusid oleks nii palju, et saab publiku ja vaibi järgi tunnetada, mida oleks sobilik järgmiseks mängida. Selline olukord on nüüd lõpuks käes, olen kavva võtnud palju uut materjali, millest kõike kindlasti ühel kontserdil ei esita. Pole välistatud ka see variant, et öösel hostelitoas või autos loksudes midagi juurde kirjutan."
Kas esinete Argoga koos või ajate puhast soolorida?
"Argoga on plaanis mõnda asja ka koos mängida, aga pole veel kindlalt paigas, mida täpselt ja kuidas. Ilmselt 3-4 lugu ikka tulevad sellised, kus mõlemad korraga laval istume. Tundub, et tuleb põnev ja spontaanne igal juhul!"
Sul pole sellist ettevõtmist varem olnud, mida kõige rohkem pelgad või loodad?
"Pelgan, et süda läheb autosõidust hirmus pahaks kogu aeg (mul on selline komme kahjuks), aga selle vastu pidi ingveri närimine aitama. Ja siis seda ka, kui esimest korda meie põhiautojuhi välja pean vahetama ning üle kahe aasta esimest korda rooli taha istuma riigis, mida ei tea ega tunne. Pelgan seda ka, et see kiiresti ühest kohast teise liikumine muutub mingil hetkel liiga ülevoolavaks ja et ei jõua enam vastu võtta kõike, mida erinevad kohad pakuvad, et peeker saab täis ja et hakkan hoopis koju tahtma. Aga samas tean, et saan sellelt tuurilt nii inimese kui ka muusikuna hindamatuid kogemusi juurde. Enesekindlust kindlasti. Ennekõike loodan, et need inimesed, kes kuulama tulevad, saavad minu ja Argo muusikast kasvõi mingilgi määral puudutatud. See on ikkagi põhiline põhjus, miks üldse tuurile lähme."
Kui küsimused vastatud, võttis Liis jutu kokku nii: "Ausalt öeldes ei teagi ma sellest tuurist midagi rohkemat, kui siin kirjas."

No comments:

Post a Comment