Thursday, September 1, 2016

Pastacal on pohlad

Täna, 1. septembril ilmus ühemehebändilt Pastacas üle mitme aasta uus sooloalbum “Pohlad” (LP ja CD, Õunaviks). Nädal hiljem ilmub plaat ka Jaapanis, plaadifirma Afterhours tiiva alt.
Pastaca (tuntud ka kui Ramo Teder) uuele albumile sai 17 lugu, neist kaks on kontserdikülastajale tuttavad, ülejäänud uus stuff. Nagu ikka, on materjal Pastacale omaselt tihe ja kontrastne, on nii ambienti kui tõhusat kütet, elektroonikat, friikfolki, jazzi, polkat ja isegi üks kuplee. Albumist õhkub kerget “põder linnas eksinud” hõllandust.
Uus plaat oleks küllap ilmunud juba varemgi, kui 2012 poleks Ramol üles öelnud kõvaketas umbes 700 looideega (oh-jah!). Nüüdki oli valikus üle 100 loo, millest lõpliku valiku tegemine ja lugude viimistlemine Ramole omase põhjalikkusega mitte
vähe aega ei võtnud.
Enamik vokaale ja tekste on Ramo enda omad, siiski laulab ühes loos ka tütar Pihla Teder ja ühe teksti autoriks on Tõnu Õnnepalu. Kõik kasutatud instrumendid on plaadi vahelehel ka üles joonistatud: backpacker ja akustiline kitarr, flööt, Hiiu kannel, klaver, trummid, Microkorg, mandoliin ja kontrabass (Tanel Kadalipp).
Plaadikaane ja vahelehe on joonistanud Ramo ise, illustratsioonid ja tekstid disainis ühtseks tervikuks Valter Jakovski.
“Pohlade” Eesti-Jaapani esitluskontsertide tuurikava on selline:
08.09 Tallinn / Kelm
09.09 Viljandi / Jasm
18.09 Tokyo / 7th Floor
19.09 Nagoya / Liverary
20.09 Osaka / Hopken
21.09 Kyoto / Yusurago
22.09 Tokyo / 440(four forty)
30.09 Tartu / Genialistide Klubi
Tallinnas astub lisaks Pastacale üles Barbariz, Viljandis valmistab kava ette Tõnu Tubli ja Tartus Epifolium. Jaapani tuuril osalevad Tokyo artistid Secai ja Tenniscoats, kes samuti oma uusi plaate esitlevad. Ühtlasi toimub kontserdipaikades Ramo Tederi joonistuste rändnäitus “Tünaldi dora”.
Esitlustel müüme plaate soodsama hinnaga, neist vinüüle tuleb Euroopas müügile vaid 200 Ramo enda käega nummerdatud koopiat, kuna osa tiraažist kärutasime Jaapanisse. Tänasest on plaat olemas ka levinumates digikanaleis (Spotify, iTunes, Bandcamp jne).
Plaadi kahele singliloole “Say you way me” ja “Sinu papu” on Zbanski Kino poolt valminud ka videod. Ilmub ka Õunaviksi erileht Mahlapress, kust leiab Õunaviksi eestvedaja Villem Valme intervjuu Ramoga.

No comments:

Post a Comment